Fumfels

Apie agility lietuviškai – dabar jau ir Facebook'e! –> Fumfels

Silvia Trkman pataria: treniruotės

Tęsiame Siliva Trkman patarimų skiltį. Šį kartą – bendrai apie treniruotes.

– Kiek trunka tavo agility treniruotė?

Su suaugusiais šunimis treniruojamės 3 kartus per savaitę ir su kiekvienu įveikiame 3 – 4 trasas, pakartojame kai kuriuos elementus, jeigu manau, kad jų atlikimą reikia patobulinti. Po kiekvienos trasos pasikeičiu šunis, vadinasi, kiekvienas šuo maždaug minutei į trasą ateina 3 – 4 kartus (maždaug 30 sekundžių trasai ir šiek tiek papildomo laiko tam tikrų elementų tobulinimui), po kiekvienos trasos šunys pailsi. Galima sakyti, kad mano šunys treniruotėje bėga apie 3 minutes, 2-3 kartus per savaitę. Kartu sudėjus barjerų kartelių keitimą, naujos trasos pastatymą, žaidimą, apšilimą ir t.t., kol trasas įveikiu su visais trimis šunimis, užtrunku apie 1.5 valandos. Jeigu turiu šuniuką, treniruotė trunka ilgiau, nes daugiau žaidžiu su mažyliu.

– Tikrai? Tik po 3 minutes 3 kartus per savaitę, kad paruoštum pasaulio čempionato laimėtoją?

Taip, 3 minutės 3 kartus per savaitę darbo su kliūtimis… Tačiau daug, daug valandų, skirtų sukurti tvirtą, patikimą ryšį si šunimis, šimtų triukų mokymas, pasivaikščiojimai miškuose, žaidimai. Argi agility nėra būtent tai? Išmokti įveikti kliūtis lengva, būtent joms tikrai nereikia skirti daug laiko – jos šuniui turi būti kažkas ypatingo. Sudėtinga yra tai, kas tarp kliūčių. To mokyti galima netgi neturint tikrų kliūčių.

LoLaBuLand.com

LoLaBuLand.com

– Skaičiau, kad, tavo manymu, šuns palikimas starto linijoje ar šuns stabdymas ant kontaktinių zonų yra nesvarbu. Ką manai, ar svarbu šunį mokinti savikontrolės?

Tai priklauso nuo to, kokiu tikslu ir kam reikalinga savikontrolė. Savikontrolės reikia stabdymui ant kontaktinių zonų, paliekant šunį starto linijoje, bendro paklusnumo dresūroje ir tam, kad šuo tiesiog gerai elgtųsi. Manau, kad kai kuriems žmonėms dėl tam tikros dresūros šuns savikontrolė labai svarbi, tačiau man ir mano mokyme tai nereikalinga ir atskirai su tuo nedirbu. Nemanau, kad šunims nereikia kontrolės. Manau, kad šunims reikia nurodymų. Idealiai besielgiantys šunys man kiek nuobodūs, smagiau bendrauti su „pamišėliais“!

 – Ką daryti su šunimis, kurie nori vytis šunis kitame ringe..? Ar jiems reikia išmokti savikontrolės?

Ne, jiems reikia išmokti, kad jų šeimininkas yra įdomesnis už bet ką kitą. Mano šunys eina iš proto, kai su vienu iš jų bėgu trasoje, tačiau nesidomi kitais šunimis tol, kol į juos nekreipiu dėmesio aš.

– Kol treniruoji vieną šunį, ar leidi kitiems savo šunims loti ir siautėti?

Leidžiu. Jie siautėja, kai treniruoju vieną iš jų, o kiti du lieka automobilyje. Laimei, jie taip stipriai nereaguoja į triukų mokymą, bent jau kol jo nemato, todėl, kai mokau tirukų namuose, šunis uždarau į atskirus kambarius (dažniausiai palieku ką nors kramtyti). Smagu, kad jie dėl to niekuomet neloja – tai labai svarbu, kai būnu bute.

– Sakai, kad paklusnumo pratimai svarbūs, tačiau tik už agility aikštelės ribų.

Taip, už aikštelės ribų. Jie tokie nuobodūs, kad tampa papildomu iššūkiu norint motyvuoti šunį juos atlikti. Taigi, jeigu galite atlikti paklusnumo pratimus, motyvuoti šunį agility trasoje neturėtų būti sudėtinga.

– Ar dėl mokymo eiti greta nekyla sunkumų trasose?

Ne. Jeigu išmokėte šunį eiti greta, galite išmokyti šunį bėgti pirmyn 🙂 Juk nėra taip, kad šuo gali išmokti tik vieno dalyko! Visuomet pabrėžiu, kad svarbu šunį išmokyti kiek įmanoma daugiau dalykų. Dėl to, kad šuo išmoko eiti greta, darbas per atstumą nebus sunkesnis. Tiesą sakant, kuo daugiau šuo moka, tuo lengviau mokosi toliau, nes greičiau supranta, kaip reikia mokytis.

LoLaBuLand.com

LoLaBuLand.com

Informacija su leidimu gauta iš LoLaBu Land (autorė Silvia Trkman)

Vertė Gabija Vyšniauskaitė fumfels.tk

Reklama

Komentarai:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 2013-04-06 by in Agility, Naujokams, Silvia Trkman (LoLaBu Land) and tagged , , .

Temos

%d bloggers like this: